28.01.2010

Paris Couture Spring: 2010 Valentino


Tasarımcılar Pier Paolo Piccioli ve Maria Grazia Chiuri, Valentino'nun üçüncü kez düzenledikleri couture defilesi için, hayal dünyalarındaki cennet bahçesinde kafa kafaya verip çalışmış olmalılar ki böylesine büyüleyici bir kolleksiyon ortaya çıkmış.


Dün Paris Moda Haftası kapsamında düzenlenen defilede, pastel renkler ve toz pembeler ile kendinden geçen izleyiciler, canlı kırmızı renklerdeki elbiseleri görünce, flaş etkisi yarattı ve rüyalarından uyandılar. Birdenbire nerde olduklarını, yani Valentino izliyor olduklarını yeniden farkettiler. 


Genelde drape ve terzilik ustalığı ile tasarlanmış kıyafetlerde ipek, ipek-şifon gibi kumaşların sadeliğinin yanı sıra, renkli baskılar, parlak süslemeli işlemeler ve fırfırlar oldukça dikkat çekti. 


Her zamanki klasik tarzını modern yaşamla birleştiren Valentino tasarımcılarına nice 3 yıllar diliyoruz.Leave a Reply

  • Doğum Hikayemiz - 40+4 e geldiğim 23 Aralık gecesi 7-8 defa sancı benzeri bir ağrı beni uyandırdı ama uykuma devam edebildim. Sanırım saatte 1 geliyordu. Sabah 7.35’te Uğu...
    4 yıl önce

Her Hakkı Saklıdır © Bu sitede yer alan hiçbir veri, izin alınmadan kopyalanamaz, başka bir yerde yayımlanamaz.Web Analytics