2.01.2012

Louis Vuitton by Billie Achilleos

Öbek öbek Louis Vuitton çantalarını kesip biçmek mi; yoksa onlardan, ilginç yaratıklardan oluşan bir kreasyon mu yaratmak daha zordur bilinmez.. Ama açıkça görülüyor ki, İngiliz sanatçı Billie Achilleos bu ikisini bir arada mükemmel bir biçimde yürütüyor.

Ünlü ve lüks markanın 100üncü yıldönümü kutlamaları için devreye getirilen Achilleos; Louis Vuitton'un deri ürünlerini kullanarak 30 parçalık bir hayvanlar alemi heykelcikleri oluşturdu. Kemerler, çantalar, cüzdanlar ve pek çok aksesuar; birer minyatür memeliye, sürüngene, kabukluya ve hatta böceğe dönüştü.

İlk olarak ekim ayında Louis Vuitton düşkünleri ile Paris'teki bir mağazada buluşan "Maroquinaris Zoologicae" adlı koleksiyon, tüm yıl boyu dünya turunda olacak ve pek çok ülkedeki LV mağazalarının bir köşesini süsleyecek.


Sanatçı Billie Achilleos hakkında daha fazla bilgi ve yakın takip için blogunu ziyaret edebilirsiniz..

Yapım aşaması ile ilgili küçük bir video ve ardından koleksiyonun en sevilen parçaları..

 Leave a Reply

  • Doğum Hikayemiz - 40+4 e geldiğim 23 Aralık gecesi 7-8 defa sancı benzeri bir ağrı beni uyandırdı ama uykuma devam edebildim. Sanırım saatte 1 geliyordu. Sabah 7.35’te Uğu...
    4 yıl önce

Her Hakkı Saklıdır © Bu sitede yer alan hiçbir veri, izin alınmadan kopyalanamaz, başka bir yerde yayımlanamaz.Web Analytics