17.01.2012

Elizabeth & James for Textile Spring 2012

Elizabeth & James tarzını beğendiğim.. Neyse, klişe bir cümle ile devam edecektim ama beceremedim, her zaman sevmişimdir diyelim olsun bitsin.

Bu sefer ise kendi markaları için değil, Textile için tasarladılar. Spring 2012 koleksiyonları arasında casual chic dediğimiz kategorinin en başarılı isimlerinden bence. Hafif bir erkeksilik, hafif bir gençlik olsa da büyük bir kesime hitap edebileceğini düşünüyorum.

Somon, Pembe ve Tangerine Tango tonların çoğunlukta olduğu bir koleksiyonda cici kız esintileri olmayışı ise gönlümü bir ayrı fethetmiş durumda. Evet bir bayan olarak her nedense utanmayarak açıklıyorum ki pembe ve mavi gerçekten sevmediğim renkler. Özellikle çocukluğumdan beri dolabımda, evimde, hayatımın hiçbir yerinde pembe birşey bulamazsınız..

Koleksiyona geri dönecek olursak; sarı, yeşil, mavi ve beyaz gibi yardımcı renkler görmek mümkün. Desenler çiçek, yılan ve batik üzerinde yoğunlaşmış. Dar paça kotlar ve bol t-shirtlerin çoğunlukta olduğu koleksiyonda; 70'lerin vazgeçilmezi boot-cut'lar ve merserize örgü bluzlar ön planda. Bu arada koleksiyonun stylinginin de Mary-Kate & Ashley Olsen kardeşler tarafından yapıldığını da eklemek istiyorum.

Bugün rahat giyinmek istiyorum ama çok da perişan görünmeyeyim diyenlerin favorisi olacak cinsten.. Ben sevdim..

Daha fazla bilgi için Textile Elizabeth & James
5 Responses so far.

 1. Adsız says:

  pantolonların hepsine ayrı ayrı bayıldımm!

 2. en azindan ayakkabilari kontrast renk yapsalarmis bence daha iyi olurmus,hep bluzle ayni renkleri kullanmislar.

 3. @nursita demekki onlara göre bu yaz pantolon-ayakkabı aynı renk olacak :)

 4. evet ve buda demek oluyorki bu sezon bu kombinasyonlari magazalarin displaylerinde cok gorcez:)

 5. mrv says:

  işte sevdiğim tarz.. rahat.. sıkıntısız .. Hepsine bayıldımm, özellikle pantolonlar :)

Leave a Reply

 • Doğum Hikayemiz - 40+4 e geldiğim 23 Aralık gecesi 7-8 defa sancı benzeri bir ağrı beni uyandırdı ama uykuma devam edebildim. Sanırım saatte 1 geliyordu. Sabah 7.35’te Uğu...
  4 yıl önce

Her Hakkı Saklıdır © Bu sitede yer alan hiçbir veri, izin alınmadan kopyalanamaz, başka bir yerde yayımlanamaz.Web Analytics