24.01.2011

Paris Spring 2011 Couture - Alexis Mabille

İstanbul'a geldim geleli blogla pek ilgilenmediğimi farkındayım. Ama biraz da bilerek boş bıraktım açıkçası. Önümüzde bolca moda haftası ve etkinlik varken biraz ara hepimize iyi gelmiştir eminim ki..

Bugün başlayan Paris İlkbahar 2011 Couture Haftası, koşturmayla dolu 1 aylık moda rüzgarı için harika bir açılış niteliğinde. Dünyanın en pahalı elbiselerinin görücüye çıktığı podyumların bir köşesinde oturuyor olmayı çok isterdim. Olsun, gitmedim ama öğrendim. Hatta sizlerle de paylaşıyorum, hem de aynı gün..

Christian Dior ve Giorgio Armani gibi büyük isimlerin yanı sıra, Alexis Mabille gibi yeni couture tasarımcılarının da yer aldığı ilk gün, son derece heyecanlı geçmiş gibi gözüküyor. Bense şimdi sizlere bu genç tasarımcı Alexis Mabille'den bahsedeceğim. Tarzını biraz Elie Saab'a benzettiğim Mabille, genel olarak mütevazi düşünmüş diyebilirim. Çoğunlukla beyaz elbiselerin yer aldığı koleksiyonda, siyah ve pantone'nin 2011'in favori rengi olarak belirlediği yavru ağzı tonları göze çarptı. Kırmızı ve birkaç ufak detayda bulunan saks mavisi tercih, risksiz ve politik.

-resimlerin büyük boyları için lütfen tıklayınız-

Not: IFW için bu hafta içinde elime davetiyeler geçecek. İsteyenlere dağıtabilirim, bu konu ile ilgili netleşir netleşmez bir post hazırlayacağım ancak kaçırmamak için her an takip edin :)

Leave a Reply

  • Doğum Hikayemiz - 40+4 e geldiğim 23 Aralık gecesi 7-8 defa sancı benzeri bir ağrı beni uyandırdı ama uykuma devam edebildim. Sanırım saatte 1 geliyordu. Sabah 7.35’te Uğu...
    4 yıl önce

Her Hakkı Saklıdır © Bu sitede yer alan hiçbir veri, izin alınmadan kopyalanamaz, başka bir yerde yayımlanamaz.Web Analytics