6.07.2009

Trend Raporu: Bu Sonbahar H&M'de Yaratıcı Kesimler

Bu sonbahar sezonu için H&M'deki tasarım ekibi, kesimlerin önemine odaklanmış durumda. Geleneksel stillere ve rafine edilmiş kesimlere geri dönen H&M, detaylarda ve son vuruşlar için aynı zamanda yenilikçi ve orantılı olmayı da unutmuyor..
Evrim değerindeki harmanlama sonucu oluşan yeni materyaller, yüzeyler ve kaplamalar; önemli bir ilham kaynağı olmuş durumda. Soft bir kontrastla beraber canlı renk paleti, bunun en iyi örneği aslında..
Sonuç ise kişinin stili ve kendini ifade tarzı için sonsuz seçeneklerle bezenmiş, ilham dolu bir koleksiyon..

"Kesim moda sahnesinin perde arkasıdır. Klasikler oldukça açık bir seçimdir aslında ama, eğer geliştirilmiş ve güncellenmiş ise" diyor; H&M tasarımlarının başı Ann-Sofie Johansson.


Yeni Kesimler

Kesim, kadınlar için artık, yeni şekiller ve çelişen oranlarla birlikte oldukça ayrıntılı ve dramatik bir hal alıyor. Erkekler için ise tamamiyle rock' n roll'dan taşmayan şık kesimlerden ibaret. Stildir farkı yaratan, sıradışı aksesuarları yeri geldiğinde, göze batırmadan kullanabilmektir.

Etnik Opulent

Dekoratif detaylar ve üniforma stili yavaş yavaş Rusya ve Rus Kazaklarının tarzına da dahil olmaya başladı.
Sonbaharın etnik esinlenmesi, dekoratif ve göz alıcı folklorik stillerden geliyor. Ve beraberinde ışıltılı ipekleri, zengin kadifeleri ve parlak veya mat yüzeyleri de getiriyor.

Ormanlık

İlham kaynağı, peri masallarından ve büyülü ormanlardan geliyor. Duruşu oldukça kaba ve referansını balıkçı ve avcılardan alıyor. Ağaçlar, yosunlar ve yeşil olan herşey ilham oluyor ve renklere, formlara ve tekstürlere yansıyor.

Güç

Keskin ve heykelsel etki, kare omuzlar ve ince bellerde ortaya çıkıyor. Bu trend vücut gücünü bilinçli kullanan ve siyahı seven kimseler için. 80'lerin streç nortaljik parçalarından tutun da simgesel aksesuarlarına kadar pek çok etki görmek mümkün bu trend dahilinde.

Silüetler

Dar ve uzun, düzgün vücutlu veya vahşi.

Renkler

Naturel siyah, gri, kahverengi, mavi, beyaz, haki. Buzlu veya soluk pasteller, neonlar, parlak sıcak renkler, mücevher renkleri ve altın rengi.

Desenler ve Baskılar

Çizgiler ve desenler, çiçekler, puantiyeler, duvar kağıdı baskıları, çizgifilm motifleri, sanattan ilham almış baskılar, jakarlar, aplikeler ve patchwork işlemeleri.

Materyaller

Keç, gabardin, tüvit, örme, boucle kumaşları, kadife, ipek, kürk, süet, deri, moher, alpaka, şifon, jorjet ve jarse.


Anahtar Noktaları

Kadın: Takımlar, elbiseler, bluzlar, gömlekler, orta uzunlukta ve uzun etekler, trench coatlar, önden pileli pantolonlar, bol dede pantolonları, all-in-one'lar, ince örgüler.

Erkek: Blazerlar, dar ceketler, gömlekler, geniş ve uzun veya dar kesimli pantolonlar, pazen gömlekler, kadife takım elbiseler, deri ceketler, üniforma tarzı ceketler.

Aksesuarlar

Kadın: Büyük küpeler, bilezikler, kısa ve kalın kolyeler, renkli plastik takılar, kemerler, broşlar, şaplalar, eldivenler, şallar, botlar, dans ayakkabıları.

Erkek: Saatler, kravatlar, eşarp veya şallar, şapkalar, eldivenler, kemerler, çizmeler, bağcıklı ayakkabılar.
Leave a Reply

  • Doğum Hikayemiz - 40+4 e geldiğim 23 Aralık gecesi 7-8 defa sancı benzeri bir ağrı beni uyandırdı ama uykuma devam edebildim. Sanırım saatte 1 geliyordu. Sabah 7.35’te Uğu...
    4 yıl önce

Her Hakkı Saklıdır © Bu sitede yer alan hiçbir veri, izin alınmadan kopyalanamaz, başka bir yerde yayımlanamaz.Web Analytics