31.07.2013

20. Hafta

Hiçbir zaman düzenli bir blog yazarı olmadım kabul ediyorum. Ama bu seneki “mola”mın sebebi tamamen farklı. Bu kez benim için dünyanın, algımın ve ağırlığımın merkezi göbeğime kaymış durumda. Sürpriiiz demek isterdim ama benim için zaten beklenen ve çaba gösterilen bir zaman diliminin sonucunda kavuştuğum bir mutluluk oldu. Şu an karnımdaki yolculuğunu yarılamış bir kız bebek annesi adayıyım.


Önceden de hep meraklıydım ama hamilelik insanın algısını çok büyük bir hızla değiştiriyor. Benim için dünyadakilerin yarısının hamile, kalan yarısının bebek olarak görüldüğü abartılı benmerkezci dönemimi usulca bi köşede atlatıp yeniden aranıza dönmeyi bekledim. Şimdi sanırım daha normalim. Yine de içimde birilerine anlatılmayı bekleyen sabırsız cümlelerim var.

Yolculuğumuzun ilk yarısını çok iyi geçirdik (maşallah!). Bulantı, kusma, halsizlik, bütün kokuları alma vb aklınıza gelebilecek hiçbir şey yaşamadım. Hatta düzenli ve dengeli beslendiğim için 2kilo kadar zayıfladım. Yıllardır tombiklikten kaybolmuş çene kemiğime bile kavuştum. Şimdilerde ise problem olarak görülebilecek şeyler hafif tansiyon düşüklüğü, çatlaklar ve alışveriş yapma arzusu.

Algım tamamen hamilelik ve bebek üzerine kaydığı için blogu bir süre askıya almak akıllıca oldu. Zaten araştıracak, keşfedilecek ve öğrenilecek o kadar fazla şey var ki başka hiçbir şey için zamanım yokmuş gibiydi.

Eşim fotoğrafçı olmasına rağmen halen doğru düzgün bir şeyler çekebilmiş değiliz. Telefonla çekilmiş bir fotoğrafı da buraya koymak benim huyum olmadığından en kısa zamanda bir çekim yapmam gerektiğinin farkındayım.

Normalde pek kullanmasam da bu dönemdeki paylaşma dürtümü Instagram, Twitter ve Facebook’tan takip edebilirsiniz.


Not: Şimdilik kendisinden Pril diye bahsediyoruz.

Leave a Reply

  • Doğum Hikayemiz - 40+4 e geldiğim 23 Aralık gecesi 7-8 defa sancı benzeri bir ağrı beni uyandırdı ama uykuma devam edebildim. Sanırım saatte 1 geliyordu. Sabah 7.35’te Uğu...
    4 yıl önce

Her Hakkı Saklıdır © Bu sitede yer alan hiçbir veri, izin alınmadan kopyalanamaz, başka bir yerde yayımlanamaz.Web Analytics